فایل ورد مقاله پيشنهاد يک سيستم خبره براي انتخاب فرآيندهاي تصفيه براي حذف آلاينده هاي موجود در پساب به کمک منطق فازي

لینک دانلود

فایل ورد مقاله پيشنهاد يک سيستم خبره براي انتخاب فرآيندهاي تصفيه براي حذف آلاينده هاي موجود در پساب به کمک منطق فازي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله پيشنهاد يک سيستم خبره براي انتخاب فرآيندهاي تصفيه براي حذف آلاينده هاي موجود در پساب به کمک منطق فازي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله پيشنهاد يک سيستم خبره براي انتخاب فرآيندهاي تصفيه براي حذف آلاينده هاي موجود در پساب به کمک منطق فازي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله پيشنهاد يک سيستم خبره براي انتخاب فرآيندهاي تصفيه براي حذف آلاينده هاي موجود در پساب به کمک منطق فازي :


محل انتشار: همایش ملی پژوهشهای محیط زیست ایران
تعداد صفحات:14
نویسنده(ها):
فاخته سلطانی – استادیار، دانشگاه اراک
سیدتقی میری شکتایی – استادیار، دانشگاه اراک
محمدرضا بهرامی اصل – دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه اراک

چکیده:
در سال های اخیر در ایران، با تصویب استاندارد های سختگیرانه محیط زیستی در زمینه تصفیه پساب منجر به استفاده از فرآیندهای پیشرفته تری برای تصفیه پساب شده است. به همین نسبت، این امر موجب پیچیدگی سیستم های طراحی تصفیه خانه های پساب شد. طراحی سیستم تصفیه پساب درگیر انتخاب و مرتب کردن فرآیندهای متنوع تصفیه می شود و این طراحی پیچیده و مشکل می باشد زیرا باید فرآیندها و آلاینده های مختلفی بررسی شوند. در این مقاله یک سیستم خبره نمونه (Prototype) برای انتخاب فرآیندهای تصفیه پساب پیشنهاد می شود. این سیستم بعد از دریافت مشخصات آلاینده موجود در پساب، لیست فرآیندهای که می توانند این آلاینده را حذف یا کاهش دهند را نمایش می دهد و سپس با کمک منطق فازی فرآیندی که بیشترین کارآیی و کمترین هزینه ساخت را دارد را ارائه می کند. طراحان تصفیه خانه های پساب / فاضلاب و مهندسین شیمی می توانند به کمک چنین سیستمی، تصمیمات بهتری در ساخت و طراحی تصفیه خانه های مشابه داشته باشند.

توضیحات بیشتر