فایل ورد مقاله بررسي ميزان محدوديت مالي نسبت به نگهداشت وجه نقد در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي ميزان محدوديت مالي نسبت به نگهداشت وجه نقد در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي ميزان محدوديت مالي نسبت به نگهداشت وجه نقد در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي ميزان محدوديت مالي نسبت به نگهداشت وجه نقد در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي ميزان محدوديت مالي نسبت به نگهداشت وجه نقد در شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران :


محل انتشار: دومین همایش ملی بررسی راهکارهای ارتقاء مباحث مدیریت، حسابداری و مهندسی صنایع در سازمانها
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
محسن محمد نوربخش لنگرودی – دکتری رشته مدیریت مالی، استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، ایران
مارال مرتضی پور – کارشناسی ارشد حسابداری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات گیلان، ایران (نویسنده مسئول)

چکیده:
وجه نقد یکی از اصلی ترین عناصر ترازنامه واحدهای انتفاعی و از منابع بسیار مهم و حیاتی هر سازمان محسوب می شود که مورد توجه تمامی شرکت ها و موسسه ها قرار دارد و این امر از دیرباز نظر پژوهشگران را به خود جلبکرده است. هدف این پژوهش بررسی رابطه بین محدودیت مالی و میزان نگهداشت وجه نقد می باشد. در راستای این هدف اطلاعات 5 ساله 1390-1386 شصت و شش شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران مورد مطالعه قرار گرفت و برای آزمون فرضیه ی تحقیق از روش گشتاورهای تعمیم یافته GMM) استفاده شده است. یافته های پژوهش حاکی از رابطه مثبت و معنادار بین محدودیت مالی و نگهداشت وجه نقد می باشد.

توضیحات بیشتر