فایل ورد مقاله کاربرد لاينرهاي رسي متراکم و رسي – ژئوسنتتيک در کف محل هاي دفن بهداشتي – مهندسي زباله ( لندفيل )

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله کاربرد لاينرهاي رسي متراکم و رسي – ژئوسنتتيک در کف محل هاي دفن بهداشتي – مهندسي زباله ( لندفيل ) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله کاربرد لاينرهاي رسي متراکم و رسي – ژئوسنتتيک در کف محل هاي دفن بهداشتي – مهندسي زباله ( لندفيل )  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله کاربرد لاينرهاي رسي متراکم و رسي – ژئوسنتتيک در کف محل هاي دفن بهداشتي – مهندسي زباله ( لندفيل )،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله کاربرد لاينرهاي رسي متراکم و رسي – ژئوسنتتيک در کف محل هاي دفن بهداشتي – مهندسي زباله ( لندفيل ) :


محل انتشار: سومین کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست
تعداد صفحات:16
نویسنده(ها):
امین خلیلی – کارشناس ارشد مهندسی عمران )ژئوتکنیک
کاظم بدو – استاد دانشگاه ارومیه، دانشکده فنی، گروه عمران ) ژئوتکنیک

چکیده:
گزینه دفن، معمول ترین گزینه برای مدیریت و دفع مواد زائد جامد شهری در ایران و حتی در کشورهای پیشرفته جهان می باشد. در ایران به علت ظرفیت پایین استفاده از روشهای بازیافت شاید بتوان گفت تنها روش دفع مواد زائد، دفن این مواد در داخل خاک می باشد. اما مسئله ای که حائز اهمیت است، تبدیل مدفن های سنتی و غیر بهداشتی به مدفن های بهداشتی – مهندسی ( لندفیل ) در ایران می باشد.امروزه در ایران دفن زباله به روش سنتی انجام می گیرد. دفن سنتی شامل حفر گودال در زمین و پر کردن آن با زباله است. در دفن سنتی، شیرابه تولید شده که حاوی اجزای شیمیایی گوناگون و خطرناک می باشد به درون خاک و آب های زیرزمینی نفوذ کرده و باعث انتشار آلودگی از محل دفن می شود. اما دفن بهداشتی – مهندسی با ایجاد لایه های مناسب نفوذناپذیر مانع ورود شیرابه به محیط زیست شده و نقش تعیین کننده ای در کنترل آلودگی دارد. مهم ترین لایه های نفوذناپذیر که امروزه در لندفیل ها مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : لاینرهای رسی متراکم و لاینرهای رسی – ژئوسنتتیک. در این مطالعه، جزئیات مربوط به طراحی، اجرا، کاربرد، مزایا و معایب این لاینرها مورد بررسی قرار می گیرد.

توضیحات بیشتر