فایل ورد مقاله توسعه نقشه هاي الگوي کشت زراعي با توجه به کيفيت آب سطحي با استفاده از GIS در جنوب استان آذربايجان غربي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله توسعه نقشه هاي الگوي کشت زراعي با توجه به کيفيت آب سطحي با استفاده از GIS در جنوب استان آذربايجان غربي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله توسعه نقشه هاي الگوي کشت زراعي با توجه به کيفيت آب سطحي با استفاده از GIS در جنوب استان آذربايجان غربي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله توسعه نقشه هاي الگوي کشت زراعي با توجه به کيفيت آب سطحي با استفاده از GIS در جنوب استان آذربايجان غربي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله توسعه نقشه هاي الگوي کشت زراعي با توجه به کيفيت آب سطحي با استفاده از GIS در جنوب استان آذربايجان غربي :


محل انتشار: اولین همایش ملی علوم کشاورزی با تاکید بر تنش های غیرزیستی
تعداد صفحات:16
نویسنده(ها):
مجتبی فاتح – دانشجویدکترای زراعت و اصلاح نباتات
رامین رستمی – عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد میاندوآب

چکیده:
دشت میاندوآب با اراضی حاصلخیز و با وجود دو رودخانه پرآب زرینه رود و سیمینه رود اهمیت بسزایی در تولید محصولات مختلف کشاورزی دارد. در این تحقیق به بررسی کیفیت آب سطحی منطقه و تأثیر آن بر عملکرد جغندر قند، جو و گندم پرداخته شده است. با استفاده از تکنیک سیستم اطلاعات جغرافیایی نقشه های الگوی کشت که بیانگر وضعیت محصولات مورد مطالعه از لحاظ تأثیر پذیری از کیفیت آب سطحی هستند، تهیه شده اند. این نقشه ها با دقت بالایی می توانند به کشاورزان و کارشناسان بخش کشاورزی در انتخاب الگوی مناسب برای توسعه و کشت محصولات مختلف کشاورزی کمک کنند. براساس نتایج در هیچیک از مناطق م ورد مطالعه محدودیت شدید از نظر غلظت یون بی کربنات مشاهده نگردید. در حالت های نرمال مناطق شرقی منطقه مورد مطالعه از نظر یون منیزیم با محدودیت شدید و مناطق مرکزی و غربی منطقه از محدودیت جزئی برخوردار هستند. خشکسالی در کل منطقه محصولات کشاورزی را در مقابل یون منیزیم با محدودیت شدید مواجه می نماید. فقط در زمان های خشکسالی مناطق نزدیک به دریاچه ارومیه از نظر وجود یون سدیم در آب سطحی از محدودیت شدید رنج می برند که آن هم در صورت استفاده از آب شبکه آبیای و زهکشی به جای آب رودخانه قابل حل خواهد بود. مناطق مورد مطالعه از نظر TDS با وضعیت مناسبی برخوردار نیستند. خشکسالی این وضعیت را به طور فزاینده ای تشدید می کند.

توضیحات بیشتر