فایل ورد مقاله تعيين عوامل موثر بر تعميق آبکندها با استفاده از تکنيک هاي داده کاويدر منطقه دژکرد اقليد استان فارس

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تعيين عوامل موثر بر تعميق آبکندها با استفاده از تکنيک هاي داده کاويدر منطقه دژکرد اقليد استان فارس دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تعيين عوامل موثر بر تعميق آبکندها با استفاده از تکنيک هاي داده کاويدر منطقه دژکرد اقليد استان فارس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تعيين عوامل موثر بر تعميق آبکندها با استفاده از تکنيک هاي داده کاويدر منطقه دژکرد اقليد استان فارس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تعيين عوامل موثر بر تعميق آبکندها با استفاده از تکنيک هاي داده کاويدر منطقه دژکرد اقليد استان فارس :


محل انتشار: همایش ملی مهندسی کامپیوتر و توسعه پایدار با محوریت شبکه های کامپیوتری، مدل سازی و امنیت سیستمها
تعداد صفحات:9
نویسنده(ها):
بهرام هدایتی – دانشجوی دوره کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر – نرم افزار، دانشگاه پیام نور تهران
سید مسعود سلیمان پور – دانش آموخته دکتری علوم و مهندسی آبخیزداری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
مجید صوفی – استادیار و عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس

چکیده:
فرسایش خاک توسط آب، یکی از عوامل تخریب منابع طبیعی میباشد. یکی از مهمترین انواع فرسایش آبی، فرسایش آبکندی است. این نوع فرسایش به ویژه در مناطق خشک و نیمهخشک جهان موجب تغییرات قابل ملاحظه در اراضی و پیامدهای زیان بار اقتصادی و اجتماعی می شود. پژوهش حاضر سعی دارد برای اولین بار در ایران نسبت به تعیین عوامل موثر بر تعمیق آبکندها با استفاده از تکنیکهای دادهکاوی در منطقه دژکرد اقلید واقع در شمال غرب استان فارس اقدام نماید. به نظر میرسد بررسی این عوامل، کمک بسیار زیادی به تعیین راهکارهای کنترلی و اجرای موفقیت آمیزتر پروژه های حفاظت آب و خاک می گردد. نتایج این تحقیق که از خروجی مدلسازی با استفاده از الگوریتم های K-Means و CART حاصل شده است، نشان داد که تعمیق آبکندها در این منطقه تابع سه عامل نسبت جذب سدیم، هدایت الکتریکی عصارهی اشباع خاک و مساحت خروجی حوزهی آبخیز آبکند میباشد.

توضیحات بیشتر