فایل ورد مقاله کاربرد روش تلفيقي تجزيه و تحليل نقاط شکست و آثار (EFMEA) و تحليل سلسله مراتبي (AHP) در ارزيابي ريسک زيست محيطي (مطالعه موردي: واحد آب و بخار مجتمع پتروشيمي در جنوب ايران)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله کاربرد روش تلفيقي تجزيه و تحليل نقاط شکست و آثار (EFMEA) و تحليل سلسله مراتبي (AHP) در ارزيابي ريسک زيست محيطي (مطالعه موردي: واحد آب و بخار مجتمع پتروشيمي در جنوب ايران) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله کاربرد روش تلفيقي تجزيه و تحليل نقاط شکست و آثار (EFMEA) و تحليل سلسله مراتبي (AHP) در ارزيابي ريسک زيست محيطي (مطالعه موردي: واحد آب و بخار مجتمع پتروشيمي در جنوب ايران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله کاربرد روش تلفيقي تجزيه و تحليل نقاط شکست و آثار (EFMEA) و تحليل سلسله مراتبي (AHP) در ارزيابي ريسک زيست محيطي (مطالعه موردي: واحد آب و بخار مجتمع پتروشيمي در جنوب ايران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله کاربرد روش تلفيقي تجزيه و تحليل نقاط شکست و آثار (EFMEA) و تحليل سلسله مراتبي (AHP) در ارزيابي ريسک زيست محيطي (مطالعه موردي: واحد آب و بخار مجتمع پتروشيمي در جنوب ايران) :


محل انتشار: سومین کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست
تعداد صفحات:16
نویسنده(ها):
اعظم شیرالی زاده – دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات خوزستان، گروه محیط زیست، اهواز، ایران،
نعمت اله جعفرزاده حقیقی – دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز،
کتایون ورشوساز – مرکز تحقیقات فناوریهای زیست محیطی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

چکیده:
این تحقیق با هدف ارزیابی ریسک های زیست محیطی واحد آب و بخار یکی از شرکت های پتروشیمی در جنوب ایران به انجام رسیده است. در این مطالعه با بررسی فعالیت ها و فرآیند بخش های مختلف واحد آب و بخار، خطرات و عوامل بلقوه آسیب رسان شناسایی شد. سپس خطرات و عوامل بلقوه آسیب با توجه به شدت اثر، احتمال وقوع، امکان بازیافت و گستره آلودگی بر محیط زیست، ارزیابی و طبقه بندی گردیدند. در فرآیند ارزیابی ریسک از روش تجزیه و تحلیل نقاط شکست و آثار زیست محیطی (EFMEA) بهره گیری شد و به دلیل کیفی و ذهنی بودن اطلاعات ورودی به EFMEA ، روش تلفیقی تحلیل سلسله مراتبی (AHP) و EFMEA پیشنهاد شد. در این حالت با استفاده از روش AHP وزن هرکدام از خطرات در RPN مربوط به جنبه های محیط زیستی اعمال شده است. نتایج بدست آمده از مقایسه اعداد ریسک محاسبه شده، نشان داد که ریسک کم توجهی به تزریق مواد کنترل رشد میکروارگانیسم ها و افزایش بی رویه آنها در برج خنک کننده، با نمره 285 در اولویت اول قرار می گیرد. در انتها راهکارهای کنترلی جهت ریسک های با RPNبحرانی معرفی و برنامه مدیریت ریسک زیست محیطی، برای این شرکت تعریف گردید.

توضیحات بیشتر