فایل ورد مقاله واکاوي تحريم هاي اقتصادي يکجانبه آمريکا عليه ج.ا. ايران از ديدگاه بايسته هاي منشور جهاني حقوق بشر

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله واکاوي تحريم هاي اقتصادي يکجانبه آمريکا عليه ج.ا. ايران از ديدگاه بايسته هاي منشور جهاني حقوق بشر دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله واکاوي تحريم هاي اقتصادي يکجانبه آمريکا عليه ج.ا. ايران از ديدگاه بايسته هاي منشور جهاني حقوق بشر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله واکاوي تحريم هاي اقتصادي يکجانبه آمريکا عليه ج.ا. ايران از ديدگاه بايسته هاي منشور جهاني حقوق بشر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله واکاوي تحريم هاي اقتصادي يکجانبه آمريکا عليه ج.ا. ايران از ديدگاه بايسته هاي منشور جهاني حقوق بشر :


محل انتشار: کنفرانس بین المللی اقتصاد در شرایط تحریم
تعداد صفحات:18
نویسنده(ها):
محمدعلی مومبینی – کارشناس ارشد رشته جامعه شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز
علی حسین حسین زاده – دانشیار گروه علوم اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز
نورمحمد نوروزی – استادیار گروه حقوق دانشگاه شهید چمران اهواز

چکیده:
تحریم ها، برای دوری جستن از درگیری مسلحانه یا فراهم کردن زمینه برای اقدام نظامی بکار گرفته می شوند. در عمل هرچند داشتن هدف واحد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است اما نهادهای تحریم کننده ممکن است اهداف متعددی را دنبال کنند. اگرچه تحریم اقتصادی در حقوق بین الملل اهرمی برای فشار به کشور متخلف است تا به رعایت تعهدات خود برگردد، لیکن این اهرم بعضا به علت منافع سیاسی یک کشور و یا نهاد بین المللی مورد سوء استفاده قرار می گیرد. اهمیت بررسی جنبه قانونی یا غیرقانونی بودن تحریم و همچنین استفاده روزافزون کشورهای قدرتمند از این روش علیه سایر کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه ضرورت بررسی همه جانبه و توجه به این موضوع را عیان می کند. بر این اساس، با وجود آنکه سازمان ملل متحد یگانه مرجع تایید، تصویب و اعمال تحریم های اقتصادی بر علیه کشورهای ناقض حقوق بین الملل می باشد، تحقیق حاضر در تلاش است، به واکاوی تعارضات تحریم های یکجانبه اقتصادی آمریکا با مفاد حقوق بشر بپردازد. نتایج تحقیق نشان می دهد با بررسی معیارهای جهانی حقوق بشر مندرج در منشور سازمان ملل متحد، اعلامیه ی جهانی حقوق بشر و سایر اسناد مربوطه که مبین اصول پذیرفته شده ی بین المللی می باشند، می توان ادعا کرد از آنجا که تحریم های اقتصادی یکجانبه آمریکا علیه ایران منجر به رنج، مشقت و نقض حقوق اساسی افراد ایرانی می گردد، این تحریم ها توجیهی از منظر حقوق بشر ندارند.

توضیحات بیشتر