فایل ورد مقاله بررسي وضعيت بهداشتي و زيست محيطي بعد از اجراي طرح هادي روستايي (مورد مطالعه: روستاي مرزبن شهرستان آزادشهر)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي وضعيت بهداشتي و زيست محيطي بعد از اجراي طرح هادي روستايي (مورد مطالعه: روستاي مرزبن شهرستان آزادشهر) دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي وضعيت بهداشتي و زيست محيطي بعد از اجراي طرح هادي روستايي (مورد مطالعه: روستاي مرزبن شهرستان آزادشهر)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي وضعيت بهداشتي و زيست محيطي بعد از اجراي طرح هادي روستايي (مورد مطالعه: روستاي مرزبن شهرستان آزادشهر)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي وضعيت بهداشتي و زيست محيطي بعد از اجراي طرح هادي روستايي (مورد مطالعه: روستاي مرزبن شهرستان آزادشهر) :


محل انتشار: همایش ملی پژوهشهای محیط زیست ایران
تعداد صفحات:22
نویسنده(ها):
نجمه نوروزی – کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، دانشگاه پیام نور گنبد کاووس

چکیده:
وضعیت بهداشتی در مناطق روستایی به واسطه نزدیکی بیشتر به طبیعت و تاثیرات متقابلی که بر روی هم می گذارند، از اهمیت بسزایی برخوردار هستند امروزه با توجه به اجرای طرحای هادی روستایی در کشور، توجه به وضعیت بهداشتی و زیست محیطی در محیط های روستایی اهمیت یافته است، تا هر چه بهتر و بیشتر بتوان در عین بهره برداری مناسب از امکانات و خدمات بهداشتی، از آن حفاظت نیز نمود. پژوهش حاضر با هدف بررسی وضعیت بهداشتی و زیست محیطی روستای مرزبن بعد از اجرای طرح هادی صورت گرفته است. تحقیق حاضر از نوع توصیفی – تحلیلی است که با استفاده از اطلاعات اسنادی و جمع آوری داده های میدانی از اهالی روستا انجام گرفته است. نظر به تعداد زیاد جمعیت و کمبود زمان، در اینجا از روش نمونه گیری بهره جسته ایم و بر این مبنا با استفاده از فرمول کوکران، تعداد 80 نمونه انتخاب شدند. در نهایت از تجزیه و تحلیل سوالات متعدد پرسشنامه؛ متغیرهای تعیین کننده نظیر: طرحها و امکانات بهداشتی مورد نیاز روستا، وضعیت روستا به لحاظ دفع فاضلاب، وضعیت روستا به لحاظ دفع آبهای سطحی، رضایتمندی روستاییان از اقدامات بنیاد مسکن و .. را برای ارزیابی تحقیق، مورد سنجش قرار دادیم که نتایج حاصله به شرح زیر می باشد: آب آشامیدنی در روستا بهداشتی نمی باشد و اهالی روستا از این موضوع ناراضی هستند. همچنین قطعی مکرر آب دارند، که گاهی 1 روز کامل آب ندارند. دفع فاضلاب روستا نیز بدرستی صورت نمی گیرد و روستا شبکه فاضلاب ندارد و فاضلاب در سطح معابر رها می شود.از نظر دفع آبهای سطحی، عملکرد بنیاد مسکن در اجرای طرح هادی از نگاه روستاییان موفقیت آمیز بوده و از این نظر راضی هستند. با توجه به اینکه نیمی از روستاییان نمونه از اقدامات بنیاد مسکن رضایتمندی متوسطی دارند، می توان امیدوار بود که در آینده ای نه چندان دور شاهد افزایش اقدامات بنیاد مسکن در این روستا باشیم.

توضیحات بیشتر