فایل ورد مقاله فناوري نانو و نقش آن در کاهش آلودگي هواي شهر اهواز

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله فناوري نانو و نقش آن در کاهش آلودگي هواي شهر اهواز دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله فناوري نانو و نقش آن در کاهش آلودگي هواي شهر اهواز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله فناوري نانو و نقش آن در کاهش آلودگي هواي شهر اهواز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله فناوري نانو و نقش آن در کاهش آلودگي هواي شهر اهواز :


محل انتشار: سومین کنفرانس برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
فاطمه رضایی میرقاید – دانشجوی کارشناسی ارشد رشته برنامه ریزی، مدیریت و آموزش محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان.

چکیده:
با توجه به رشد روزافزون جمعیت بشر و افزایش آلودگی هوای ناشی از صنایع و وسایل نقلیه موتوری، نیاز به پاکسازی و نیز پیشگیری از آلودگی هوا بیش از گذشته احساس می شود. کلانشهر اهواز با داشتن صنایع مختلف و وسیع سهم عمده ای در افزایش آلودگی هوا دارد. علاوه بر این وقوع پدیده گرد و غبار در چند سال اخیر وضعیت کمیت و کیفیت هوا در این شهر را چندین بار به خارج از حد استاندارد رسانده است. فناوری نانو عرصه اقتصادی و علمی نسبتا جدیدی است که تأثیرات اساسی روی اقتصاد، جامعه و محیط زیست دارد. این فناوری در علوم مهندسی محیط زیست و ساخت تجهیزات محافظ محیط زیست در مقابل انواع آلودگی های زیست محیطی(آب، خاک، هوا و صوت) بسیار کاربرد دارد. استفاده از این فناوری باعث صرفه جویی در مصرف، هزینه، انرژی، حفاظت از منابع محیط زیست، پیش گیری و رفع آلودگی های زیست محیطی و در نهایت دستیابی به توسعه پایدار می شود. در این مقاله ابتدا منابع عمده آلاینده هوای شهر اهواز ذکر شده و سپس به معرفی آئروژل ها، سوخت های کاتالیزوری، نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم و کاربردهای مختلف فناوری نانو و پتانسیل بالای این فناوری جهت کاهش آلودگی هوای شهر اهواز پرداخته شده است.

توضیحات بیشتر