فایل ورد مقاله تأثير مقادير مختلف نيتروژن بر رشد و عملکرد گوجه فرنگي ارگون پيوند شده روي پايه گوجه فرنگي محلي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تأثير مقادير مختلف نيتروژن بر رشد و عملکرد گوجه فرنگي ارگون پيوند شده روي پايه گوجه فرنگي محلي دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تأثير مقادير مختلف نيتروژن بر رشد و عملکرد گوجه فرنگي ارگون پيوند شده روي پايه گوجه فرنگي محلي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تأثير مقادير مختلف نيتروژن بر رشد و عملکرد گوجه فرنگي ارگون پيوند شده روي پايه گوجه فرنگي محلي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تأثير مقادير مختلف نيتروژن بر رشد و عملکرد گوجه فرنگي ارگون پيوند شده روي پايه گوجه فرنگي محلي :


محل انتشار: اولین همایش ملی علوم کشاورزی با تاکید بر تنش های غیرزیستی
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
علی تارودی زاده – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر
جعفر محمدی – استاد دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر
احمد گلچین – استاد دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر
لیلا اکبری – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی، دانشگاه تبریز

چکیده:
پیوند علاوه بر مدیریت بیماریهای خاکزاد و تنش ها، در صورت استفاده از پایه های پررشد بر بهبود عملکرد و کیفیت میوه گوجه فرنگی مؤثر می باشد. لذا به منظور بررسی تأثیر پیوند بر روی جذب نیتروژن در گیاه گوجه فرنگی، آزمایشی در قالب طرح فاکتوریل بر پایه کاملاً تصادفی با 3 تیمار (رقم محلی، رقم گلخانه ای ارگون و ارگون پیوندی با پایه محلی) در 5 سطح نیتروژن (0، 100، 200، 400، 600 کیلوگرم در هکتار) و در 4 تکرار در مجتمع گلخانه ای ماناترند واقع در استان آذربایجان غربی، شهرستان ارومیه به اجرا درآمد. تجزیه واریانس داده ها نشان داد ک ه اربرد نیتروژن از سطح صفر تا 400 کیلوگرم در هکتار میزان رشد و عملکرد نسبت به گیاه شاهد افزایش می یابد و پیوند سبب افزایش کارائی جذب نیتروژن شده به طوری که گوجه فرنگی های پیوندی بالاترین عملکرد را بدست آوردند ولی بین سطوح 400 و 600 اختلاف م عنی دار نبود. تأثیر پیوند بر روی صفات عملکرد، ارتفاع، طول و عرض برگ، طول و قطر میوه در سطح احتمال 1 درصد و بر روی میزان کلروفیل برگ در سطح احتمال 5 درصد معنی دار بود. و تأثیر سطوح مختلف نیتروژن بر روی صفات علمکرد، ارتفاع، میزان کلروفیل برگ، طول و عرض برگ، طول، قطر میوه در سطح احتمال 1 درصد معنی دار شد. به طور خلاصه می توان بیان کرد که گوجه فرنگی های پیوندی در ترکیب با سطوح مختلف نیتروژن موجب رشد و عملکرد بیشتر گردیده و بیشترین عملکرد در سطح 400 کیلوگرم نیتروژن در هکتار از گیاهان پیوندی بدست آمد.

توضیحات بیشتر